Aktivity v okolí

Zima

V zimní sezóně dvousedačková lanovka, vzdálená 100 m od chalupy. U nástupní stanice na sedačkový vlek je horská chata Vindoška, kde je možné v době sezóny se stravovat. Horská chata Paprsek je v provozu celý rok. Nachází se v nadmořské výšce 1022m. Součástí ski areálu je největší SNOW PARK v České republice. K dispozici je škola i školička, a také půjčovna lyží a snowboardů.

U chalupy začíná běžkařská trať, upravovaná rolbou každý den, o vzdálenosti až 70 km, vede až na Polské území. Pro více informací klikněte zde.

Léto

V letní sezóně je možné využít mnoho cyklistických cest, nebo podnikat pěší túry. V okolí se nachází krásné silnice, ráj pro motorkáře a milovníky rychlých aut. V lesích ráj pro milovníky hub a borůvek.

Aktivity

Dalimilova rozhledna

V blízkosti chalupy cca 3km pěší túrou se nachází nově postavená Dalimilova rozhledna, přesná replika historické rozhledny na Sněžníku. Odkud je nádherný výhled na celý masiv Kralického Sněžníku. Pro více informací klikněte zde.

Staré Město pod Sněžníkem

Nedaleko od Velkého Vrbna (cca 7km) leží Staré Město pod Sněžníkem. To nabízí restaurace, potraviny, cukrárnu, masnu a benzínku. Mimo jiné i tenisové kurty, jízdu na koni, bowlingovou dráhu a koupání.

Velké Losiny

Unikátní Therme Park s celoročním provozem. Muzeum papíru.

Loučná nad Desnou

Přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně.

Hanušovice

Muzeum pivovarnictví s restaurací.

Horní Lipová

ZOO FAUNAPARK se soukromým chovem zvířat (např.lemuři, papoušci, želvy, klokani a další), přístupná pro návštěvníky všeho věku a zájmových skupin. Od Roubenky Kristýny přibližně 35 minut cesty autem. Pro více informací klikněte zde.

Polsko

Nedaleko hraniční přechod do Polska. V blízkosti hranice jsou lázně, Medvědí jeskyně, farma na pstruhy s restaurací, kde je možno si pstruha chytnout, a nechat si ho připravit na několik způsobů.

Hynčice pod Sušinou

Možnost zapůjčení kol i elektrokol pro cyklisty. Pro více infomací klikněte zde.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací